Na radost mnogih folklor se vraća u naše selo. Naime u sredu, 14.septembra 2022. godine u 18h , u prostorijama Kluba Mesne zajednice Laćarak počinje upis dece u folklornu sekciju KUD-a . Ne propustite priliku da na ovaj način očuvamo tradiciju našeg naroda i naše najmlađe uvedemo u neki drugi, lepši svet – svet igre.
U Sremu se nekada naročito cenila lakoća igrača i sitno igranje. Prvi zabeleženi igrač folklora u Sremu (1780.godine) potiče iz Laćarka. U jednom nemačkom zapisu navodi se sledeće
“Potom igrali bi momački na mestu, gdi noge na takt skakuću i drkću kao prst na svirali. Zatim šaranca, gdi sav red uvis noge diže i spušta na gajdašev takt, koje je vrlo lepo viditi bilo. Kod izmetača pak ide se sa štapom oko kola i kog udari, taj ide u kolo i igra, ali ne ljubi se, dok mu promena ne dođe. Tu je bilo igrača koji su se do smrtnog znoja nadigravali. Najbolji igrač bio je iz Laćarka katanski kaplar Spasoja Šteković”
Poznate narodne igre iz Srema koje su se igrale krajem prošlog i početkom ovoga veka na mobama, prelima, poselima,igrankama, priredbama i svadbama su: Sremsko kolo, Hajd’ u kolo,Ketuša, Keleruj, Šantavi Madžarac, Sremski Madžarac … Ove igre su pretežno vedre i vesele. Kad ih čovek čuje,pukne mu pred očima plodna sremska ravnica i odmah se nadoveže slika veselih Sremaca.
U Laćarku su vrlo uspešno oživljavale tradiciju sremskog folklora učiteljica Delija Mijatović i nastavnica Zlata Ivančić. Učiteljica Delija je vodila folklornu sekciju pri Omladinskoj organizaciji u selu od 1961. godine, uzimajući učešće na priredbama u Laćarku,Martincima, Kuzminu, Vognju. Od te iste godine Delija Mijatović vodi folklornu sekciju i u osnovnoj školi, da bi joj se kasnije pridružila i nastavnica Zlata Ivančić. Njih dve su zajedničkim radom postizale lepe rezultate. Od 1969. godine uzimaju učešće na opštinskim i zonskim smotrama i Muzičkom festivalu Vojvodine. Tri puta su zauzeli prvo mesto u Sremu.